logo

به پایگاه اطلاع رسانی باشگاه نفت و نیرو خوش آمدید.


منوی سایت
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
Language selection
اخبار حوزه فعالیت : همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در MINI LNG
فرستاده شده در تاریخ در تاريخ ۱۳۹۳/۳/۹ ۲۲:۱۰:۰۰ ( 2060 بار خوانده شده )
اخبار حوزه فعالیت

عدم توازن چشمگیر میزان مصرف در شبکه سراسری بین ماه های سرد و گرم سال ازطرفی و ضرورت تامین پایدار گاز برای مصارف مختلف نیروگاهی، خانگی و صنایع از طرف دیگر، توجه به راهکارهای موثری که در کوتاه مدت منجر به رفع این مشکل شود را ضرورت می بخشد.
از این رو طرح هایی برای تولید، ذخیره سازی و انتقال LNG در کشور تعریف شده است که پاسخگوی نیاز کشور برای پیک سایی گاز در فصل های سرد سال وگازرسانی به برخی از شهرهای کوچک و نقاط روستایی باشد. این طرح ها در اندازه های مختلف براساس نیاز نقاط مختلف و توان سرمایه گذاری قابل تنظیم بوده و مقدار مناسب سرمایه گذاری موردنیاز، امکان حضور بخش خصوصی در این زمینه را فراهم می آورد. دولت نیز باتوجه به توجیه اقتصادی مناسب طرح های Mini LNG، زمینه ها و تضمین-های لازم برای به نتیجه رساندن هرچه سریعتر و فعالیت سودآور آنها را فراهم نموده است.
همایش یک روزه معرفیفرصت‎های سرمایه‎گذاری در بخشMini LNGبه همت باشگاه نفت ونیرو وباحضور تصمیم-گیـرندگان و دست اندرکاران وزارت نفتبرگزار می شود؛دراین رویداد فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه از منظر حقوقی،تکنولوژی واقتصادی بررسی شده وعلاوه براین در نشست پرسش وپاسخ به سوالات حاضران پاسخ دادهخواهدشد. مباحث مورد بررسی در این همایش به طور خلاصه به شرح زیر است.
o بررسی اقتصـــادیو توجیه پروژه های مایع سازی گاز طبیعی و Mini LNG
o تكنولوژي هاي توليد، ذخیره سازی و حمل ونقلLNGMini و استانداردها و الزامات فني
o مدل قراردادها، قيمت گذاري، تعهدات قانونی و الزامات طرفين
لازم به توجه است که در این همایش بسته های حاوی اطلاعات فنی، قراردادهای تیپ و نتیجه مطالعات اقتصادی این طرح ها ارائه خواهدشد.
این همایش که مخاطبین آن سازمانها و صندوق های سرمایه گذاری، شرکت‎های مشاور و پیمانکار داخلی وخارجی، صادرکنندگان، سازندگان و تامین‎کنندگان تجهیزات مرتبط، وصاحب‎نظران حوزه انرژیمی باشد، روز دوشنبه 2تیـرماه درمرکز همایش های بین-المللی صداوسیما خواهدبود. برای هماهنگی و ثبت نام دراین همایش لطفاً با دبیرخانه انجمن تماس بگیرید.

تلفن: 88979251-5
نمابر: 88971887

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه